İstanbul’da Senetle Altın Nasıl Alabilirim

Her zaman  insanlar nakit sıkıntısının değişik bir modeli olan senetle altın almak isterler. Ancak İstanbul’ da senetle altın nasıl alabilirim gibi soruları kafamızda dönmeye başlar. Özellikle yakınımızın düğünü yaklaştığında bu durum cereyan eder. Bu işlemi genelde kuyumcular gerçekleştirmektedir. İstanbul’da en iyi altın satışı Mecidiyeköy’ de bulunur. Neticede İstanbul’un en büyük kuyumcuları orada bulunmaktadır. Fazla göstermelik bunu yapmasalar da sizin rica veya araya adam koyduğunuzda size bunu kolaylıkla yapacaklardır.

Öncelikle size senetle altın veren kuyumcular nasıl çalışıyor onu anlatayım. Size hizmet sunacaklar ancak sizden bir ev, araba veya taşınmaz teminatı isterler. İyi bir teminat göstermezseniz eğer senetle altın alamazsınız. Eğer geri ödeme yapmayı düşünmüyorsanız böyle bir işe girişmeyiniz. Çünkü bunlar sizi naylon fatura ile başınıza derde sokmak onlar için çok basit süreçtir.

Senetle Altın Verenler Mecidiyeköy

Senetle Altın Verenler İstanbul

 

senetle altın

Sıkışık durumda olduğumuzu bilen senetle altın verenler bize en yüksek faizi uygular. Ödeme yapmadıysa bunu verenlerin arkasında tefeciler olduğu için sizi gayri tabii zor durumlara sokacaklardır. Eğer vadeli ödeme yapacaksanız her vade için ayrı senet uygulayın. Böylece borcunuz vadeli ödediğinizde elinizde ödediğiniz senet olur. Son senedi ödemediğinizde son senet üzerinde veya elinde bulunan senet üzerinden işlem yapar. Yoksa tüm borç üzerinden işlem yapacaktır. Zaten piyasada hemen hemen bütün kuyumcular size senetle altın verme teklifinde bulunacaktır.

Bize senet veren yerler büyük şehirlerin neredeyse tümünde yer alır. İzmir, Ankara, İstanbul , Kocaeli, Bursa, Aydın , Manisa v.b. bir çok kuyumcusu bunu uygular. Sonuçta altın orada duracağına gidip birkaç ay sonra fazlasıyla yerine geri dönecektir. Nitekim bunların arkası sağlam kişiler olacağından kimse vadesini geçirmeyi bile düşünmeyecektir. Ancak size senet ile altın verecek kişiler olduğunu söyleyen ve küçük bir komisyon isteyen kişilere kesinlikle itibar etmeyin. Onun amacı sizden parayı alıp kaybolmaktır.

Yani senetle altın veren kişiler, kurumlar geneli tefeci olmakla birlikte vadesinde ödediğinizde hiçbir orun teşkil etmemekte ancak vadesi geçtiğinde vay halinize. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra almanızda yasal açıdan hiçbir sıkıntı yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir