Tefecilerin Çalışma Şartları

     Günümüzde aratan ihtiyaçlar sebebiyle kişiler bankalara yönelmekte banka geçmişlerinin kötü olması sebebiyle tefecilerden kredi çekmektedir. Üstelik tefecilerin çalışma şartları konusunda belli bir araştırma yapmadan veya bilmeden böyle bir yola girmektedir. Tefeciler günümüzdeki bankaların kaçak şeklidir. Üstelik artık bu şahıslar firma şeklinde de oluşmaya başlamıştır. Eğer tefecilerden para alma yoluna girdiyseniz bu konuda titiz bir araştırma yapmalısınız.

 

tefecilerin para verme şartları

Şimdilerde kişiler ne kredi kartı ödemelerine ne de ihtiyaç kredilerinin ödemelerine yetişebilmektedir. Bankalar ise ödemelerinde sorun yaşadığı kişilere kredi vermemektedir. Kişiler bu gibi sorunlar nedeniyle tefecilerden para almaya yelteniyor kimi zaman da sorunsuz şekilde işlemini gerçekleştiriyor. Dip not olarak sizler senetlerinizi zamanında hatta birkaç gün ödediğinizde hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Tefeciler Nasıl Para Verir

     Peki tefeciler nasıl para verir  ondan bahsetmek istiyorum. Öncelikle sizden bir teminat isteyecek olup yüksek faiz oranıyla senet imzalatacaklar. Sizin dilediğiniz gibi taksit yapabilirler. Fakat tefeciler olan borcunuzu zamanında ödemezseniz direkt yasal yollara başvurulabilecektir. Ayrıca size boş senet teklif edildiğinde bunu kabul etmemenizi öneririz. Çünkü ilerde bu senet üzerinde oynama yapılabileceğinden bu işe kalkışmamanız sizin yararınıza olacaktır. Tefecilerin yeni şekli ise senet karşılığında altın veren kuyumcular bunlarda en azında daha az yaptırımla karşılaşabilirsiniz.

Tefeci Faiz-Komisyon Oranları

Ayrıca tefeciler ne kadar faiz çalışır diye soracak olursanız; yaklaşık 10-12,5 faiz oranıyla karşımıza çıkmaktadır. Bu bankaların oranı düşünüldüğü zaman  tefecilerin faiz oranı baya yüksektir. Ancak bunu ödeyebileceğinizden eminseniz ve senet ödemelerini aksatmayacak şekilde kendinize güveniyorsanız bu işe kalkışmamalısınız. Müşteri danışmanları şeklinde acil kredi veren kurumlar da aslına bakılacak olursa tefecilerdir. Tefeciler kendilerine artık çeşitli adlarla aynı hizmeti vermektedir. Sizlere aracı koyarak onların yollarına düşmelerini sağlıyorlar. Nitekim işleri gereği faizle para satmaktır.

    Sizlere öneri vermek gerekirse tefecilerden aldığınız para karşılığı senetleri her taksit için ayrı senet imzalatmalısınız. Çünkü eğer ödemelerde aksaklık yaşarsanız en azından ödediğiniz kısım elinizde olup onlarla ilgili cezai işleme maruz kalmazsınız. En son çare olan tefeciler ödemelerinizi aksatmadığında sorun yaşamazsınız. Eğer borcunuzu kapatmak için bu yola giriyorsanız borcunuzdan daha ağır yaptırımlara maruz kalacağınızı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir