Tefecilik Yapan Kuyumcular Telefon Numaraları ve Adresleri

Tefeci, zor durumda olan kişilere el altından para veren kişiye denir. Toplum içerisinde tefeci denince aklımıza hemen olumsuz düşünceler gelir. Tefecilik yapan kişilerin dolandırıcı olduğunu düşünen insanlar bile var. Verdiği para karşılığı çok yüksek faiz oranı uyguladığı düşünülür.

kuyumcular

Eski dönemlerde tefeciler için düşünülenler aslında doğru olabilir. Ancak günümüzde gerçekten bu işi kendine meslek edinmiş ve hakkı ile yapan tefeciler de bulmak zor değil. Şöyle düşünelim; acil paraya ihtiyacınız var ve bankaya kredi başvurusunda bulunuyorsunuz. Kredi kullandığınız bankalarda size parayı temin ederken belirli bir faiz uyguluyor. Sadece bankalar değil, nakit para temin eden tüm firma ve şahıslar verdiği tutar karşılığında mutlaka belirli bir komisyon alıyor. Tefeciler için de aynı durum geçerli. Vatandaşlara zor kaldığı durumlarda acil para temin ediyor ve bu hizmetinin karşılığında belirli bir komisyon bedeli talep ediyor. Yani diğerleri gibi. Üstelik talep edilen komisyon da abartıldığı kadar yüksek değil. Tercih sizin zaten, komisyon bedeli sizin için fazla geliyor ise daha uygun gelen yöntemi tercih edebilirsiniz.

Tefecilik yapan kuyumcular da mevcut. Evet, tefeciliğin kullanım alanları günden güne artıyor. Bazı kuyumcular, sadece kuyum veya döviz satışı yapmıyor. Bunun yanı sıra acil nakit ihtiyacını karşılamak için tefecilik yapan kuyumcularda var. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda bu kuyumcular ile irtibata geçebilirsiniz. Böylece borç alacağınız kişinin işyeri bilgilerine sahip olacaksınız, çevre esnaftan bilgi alacaksınız. Dolandırıcılık riski ortadan kalkmış olacak.

Tefecilik yapan kuyumcular telefon numaraları ve adreslerine nasıl ulaşabilirsiniz? Size yardımcı olabilmek için bazı illere ait bilinen kuyumcu çarşılarına örnek vermek istedik. Bu çarşılarda, tefecilik ile ilgilenen kuyumculara ulaşabilirsiniz. Telefon bilgilerini ise, internet üzerindeki web sitelerinden temin etmeniz mümkün.

Kapalı çarşı – İstanbul

Kemeraltı Kuyumcular Çarşısı – İzmir

Konak Kuyumcular Çarşısı – İzmir

Ulus Kuyumcular Çarşısı – Ankara

Büyük Çarşı – Ankara

Altındağ Kuyumcular Çarşısı – Ankara

Şahinbey Kuyumcular Çarşısı – Gaziantep

Şanlıurfa Kuyumcular Çarşısı – Şanlıurfa

Adana Kuyumcular Çarşısı – Adana

Osmangazi Kuyumcular Çarşısı – Bursa

Sarraflar Yeraltı Çarşısı – Konya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir