Senetle Cep Telefonu Satanlar

Kredi kartı ile telefon alımlarında taksit sınırı getirildiğinden bu yana kart ile telefon almak nerede ise normal bir vatandaş için mümkün olmuyor. Kredi kartı ile alınan cep telefonuna yapacak olan taksit sayısı azalınca , kredi kartı limiti olmayan yada ödeme zorluklarını yaşayacak olanlar cep telefonu alımları için başka çareler aramaya başladılar.

Senetle Telefon Nasıl Alınır?

Neyse ki biz Türk Milletiyiz. Bizim için olmazsa olmaz diye bir şey yok tam tersine olmazları bile oldurabilen bir yapıya sahibiz. Yani her zaman için demokraside çare tükenmez sözünü kendimize örnek almış olup her zaman kendimize ve halkımıza alternatif üretmişizdir.

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Ülkemizde bir çok isim yapmış büyük alışveriş merkezlerinin bize sunmuş olduğu fırsatlarla, kredi kartsız senetle cep telefonu satışı gerçekleşmektedir.

Bunun yanı sıra saymış olduğum başlıca alışveriş merkezleri haricinde internet üzerinden senetle satış yapan bir çok firmanın bulunduğu yapacak olduğunuz küçük bir araştırma ile  göze çarpmaktadır. İnternet üzerinden senetli satış nasıl olacak diye sorarsanız şayet almış olduğunuz ürünü firma size kurye ile gönderirken bunun yanında sözleşme ve senetlerini gönderecek ve kurye aracılığı ile senetleri size imzalatacaktır. Tabi internet  üzerinden böyle bir alış verişi yapmak ne kadar sağlıklı olur onu da düşünmek gerekir.

Tabii tüm bunların yanında unutmamanız gereken bir nokta daha var. Eğer senetle cep telefonu almaya karar verdiyseniz şayet piyasa değeri 600.00-TL olan bir cep telefonu için 1200.00-TL hatta fazlasını da ödemeyi göz önüne almışsınız demektir.

senetle cep telefonu

Senetle Telefon Satış İşlemleri

Peki sizden istenecek olanlar nelerdir hiç düşündünüz mü? Öncellikle sizden kimliğinizin fotokopisini isteyecek ve işlemlerinizi başlatacaktır. Bu arada genel  merkezin sizin alışverişinizi onaylaması gerekmekte, bu sizin hakkınızda küçük bir araştırmanın olacağı anlamına geliyor. Çünkü öncelikle sizin uyap kaydınız kontrol edilecek, beyan etmiş olduğunuz adreste oturup oturmadığınız kontrol edilecek, adınıza kayıtlı mal varlığınız var mı , düzenli çalışıyor musunuz ikamet adresinde oturduğunuzun teyidi için şirketin araştırma görevlisi iş başında olacaktır. Bunların tamamı olumlu çıkar ise kefilsiz bir şekilde almak istediğiniz telefonu alabilirsiniz.

Yok  bu yukarıda anlattıklarımdan bir kaçının olumsuz çıkması halinde sizden kefil isteyecektir. Bunlara hazırlıklı olun. Tamamı olumsuz çıkarsa da şirket cep telefonu satışı için onay vermeyecek ve yapılan işlem olumsuz olarak size bildirilecek ve vermiş olduğunuz evraklar tarafınıza iade edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir