Tefeciler Nerede Bulunur?

Nakit para ihtiyacı duymakta olan kişilere yüksek faiz tutarları ile ödünç para verilmesi işlemine “tefecilik “bu işlemi yapan kişilere de” tefeci “adı verilmektedir. (Bknz: Tefeci Nedir, Tefecilik Yasal Mı?) Özellikle ülkemiz sınırlarında oldukça fazla sayıda bulunması, ülkemizde yaşanmakta olan geçim sıkıntısı, işsizlik, gelir düzeyinin yetersiz olması, hayat pahalılığı, günden güne giderek artan ihtiyaçlar gibi nedenler ile doğru orantılı olarak kişilerin banka kurumları ile olan bağları da kopmuştur. Çünkü banka kurumları ürün satışı yapmak istedikleri bireylerde birden fazla özelliği bir arada istemektedirler. Yerine getirilemeyen bu istekler doğrultusunda ise banka kurumları kapılarını bireylere kapatmaktadırlar. Bu nedenle biz bireylere de yapacak çok bir şey kalmadığından çareyi başkaca kişi ve kurumlar arayarak bulmaktadırlar. Yapılan aramalar sonucunda çoğunlukla finans kurumları dışında borç para verme faaliyeti ile bilinen en eski kökenli kuruluşların arasında tefeciler yerini almaktadır. Bu nedenle çaresiz kalan kişilerin en uğrak yeri tefeci kuruluşlarıdır.

Uyarı! Tefeci faizlere bankalara göre çok daha fazla yüksektir.

Ancak tefecilerin uygulamış oldukları yüksek faiz tutarlı ile borç para verme işlemi yasal olarak hiç bir kanun hükmünde yer alamadığından çok göz önünde yapılan bir işlem olmamaktadır. Aksi takdirde cezai yaptırım uygulandığından dolayı genellikle gizli saklı alanlarda yapılmaktadır. Bu nedenle bireylerin ihtiyaç anında tefecilere ulaşımı oldukça zordur. Eski zamanlardan günümüze her ne kadar gelişme gösteren teknolojik gelişmeler sayesinde bir nebze olsun ulaşım ağının genişlemesi ve kolaylaşması sağlanmıştır. Şimdilerde istediğimiz her bilgiye anında ulaşım sağlamamıza yarayan ve her an elimizin altında bulunan internet sayesinde tefecilere de ulaşmak artık oldukça kolaydır.

Tefeciariyorum.com sizlere bu konuda ne kadar rağbetin olduğunu göstermektedir.

İnternetteki sayfalardan tefeci bulabilmektesiniz. Tabi ki girmiş olduğunuz sayfalardan herhangi bir iletişim numarası yada adres paylaşımı büyük ihtimalle gizlilik açısından yapılmamıştır. Bazı sayfaların amacı da ülkemizdeki hazin durumu görmek ve göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Sayfalara giriş yaptığınızda bunları boşuna aramayın unutmayın ki istedikleri zaman onlar sizi bulurlar ama siz onları bulamazsınız. Bu nedenle nakit para ihtiyacı olanlar sitelerin en alt sayfasında yer almakta olan yorum kısmına isim, soy isim ve mail bilgilerini ekleyerek zor durumda olduklarını bildirmektedirler.

Kredi Veren Firmalar

Kredi sağlayan firmalarda mevcuttur yahut aracı kurumlar. Bunlar talebi olan kişilere yardımcı olarak bankalardan kredi çıkartmakta ve komisyon almaktadır. Esasen internet sayfalarındaki amaçta zor durumda olanların tesbiti ile bankalardan kredi çekmelerine yardımcı olan firmaların hareket planıdır.Bu firmalar tarafından size dönüş sağlanacak ve talep ettiğiniz tutar, ödeme vadeniz, adresiniz, ne işle meşgul olduğunuz, gelir düzeyiniz, neden bu parayı talep ettiğiniz gibi sorular sorularak tarafınızdan cevapları talep edilecektir.

Daha sonra eğer cevaplarınız tatmin edici geldiyse ki talebinizin red edilmesi en imkansız olan bir borç para alma yöntemidir. Cevaplarınız neticesinde maalesef piyasadaki diğer kurum ve kuruluşların verdiği faiz oranlarına oranla oldukça yüksek tutarlı olan faiz oranlarını da talep ettiğiniz tutar üzerine ekleyerek size teklif sunarlar. Kabul etmeniz durumunda tarafınızca belirlenen ödeme vadesine göre üzerine borcu üstlendiğinize dair imza atmanız gerekli olan “senet” evrakı tarafınıza ulaştırılır. İmzaladığınız takdirde aynı gün içerisinde talep ettiğiniz tutar tefeci kişilerin banka hesap numarası kullanmayacaklarından elden tarafınıza teslimatı yapılır.

tefeciler nerede bulunur

Ülkemiz sınırlarında eski zamanlardan bu yana tefeci sayısının giderek artış göstermesi birden çok şehre yayılmasından kaynaklanmaktadır. Bu şehirler arasında en fazla nüfusa sahip ve buna bağlı olarak da en fazla tefeci sayısına sahip olan 3 büyük şehir;

  • İstanbul
  • Ankara
  • İzmir olarak bilinmektedir.

İstanbul’da; Avcılar, Zeytin Burnu, Bayrampaşa, Bakırköy, Kağıthane, Tuzla gibi semtlerde oldukça yoğun şekilde bulunmaktadır. (İstanbul Anadolu Yakasında Tefeci Arıyorum)

Ankara’da ise en yoğun oldukları semtler; Mamak, Ümitköy, Nallıhan, Sincan, Çankaya,

İzmir’de ise: Karşıyaka, Bornova, Konak, Çeşme gibi ilçelerinde tefeciler oldukça yoğun şekilde bulunmaktadır.

EGEDE Tefeci Arıyorum Diyorsanız Doğru Adrestesiniz

Böylelikle buralarda ikamet eden bireyler tefeciler aracılığı ile borç para desteği sağlamak isterler ise diğer ilçelerde ikamet eden bireylere oranla zamanda daha fazla tasarruf ederek yüz yüze görüşme imkanına sahip olarak daha temkinli bir şekilde borç para işlemini halletmektedir. Bu nedenle internet aracılığı ile tefeci arayışına girmeden önce arama kriterlerinizi daraltmak adına “tefeci arıyorum” kelimesinin başına ikamet ettiğiniz şehri de eklerseniz daha kolay bir şekilde kendi şehrinizde bu borçlandırma seçeneğini sağlayan tefecilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Böylelikle mevcutta bulunan nakit ihtiyaçlarınıza daha kısa bir sürede cevap alabilirsiniz. (Senetle Kredi Sözleşmesi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli) Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta imzalayacak olduğunuz senet evrakında yazılan tutardır. İlgili tutarın evrak üzerinde hem yazı ile hemde rakam ile yazılı olmasını dikkate alarak her iki yerde yazan tutarında aynı nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir