Tefecilerle Anlaşmak İçin Referans Nereden Buluruz?

Son zamanlarda acil para sıkışıklığı yaşamakta olan pek çok kişinin söz konusu olan bu duruma çözüm bulmak adına tefecilerden para alma gibi bir yola başvurmak istemeleri oldukça sık rastlanan bir durum haline gelmiştir. Ancak tefecilik yapan yerlerin borç para vermek adına referans talep etme gibi bir uygulamalarının olduğundan ve bu durum sebebi ile adı geçen yerler ile bağlantı kurmak zorlaştığından söz konusu yerlerden para almak isteyen kişilerin “tefecilerle anlaşmak için referans nereden buluruz?” diye araştırma yapmakta oldukları da yine gözlemlenen durumların arasında yer almaktadır.

Tefecilerin Çalışma Şartları

Söz konusu olan bu referans bulma konusundan önce tefeciler ve çalışma sistemleri hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır. Adı geçen bu yerler para bulma konusunda çaresiz kalan ve başka çözüm olanağı bulamadığı için mecburen kendilerine başvuran kişilerin mevcut durumlarını kullanarak kazanç elde etme amacı taşıyan yerlerdir. Başka bir deyişle tefecileri zor durum simsarları olarak tanımlamak da mümkün olmaktadır.

tefeci kredisi

Tefecilerden para almak için referans olan kişileri de normal insanlar olarak tanımlamak yanlış olacaktır. Çünkü bu kişiler de sözü geçen yerlerin dolandırıcılık işlerine aracılık eden ve bunun karşılığında para alan kişiler olmaktadır. Başka bir deyiş ile sistemli bir dolandırıcılık örgütlenmesinden başka bir şey değildir. Bu sebeple kendilerini tefeci referansı olarak tanıtan kişiler iş birlikçi olduğundan onlara da para kaptırarak daha da zor durumlara girmemek adına uyanık davranmamız en doğru davranış olacaktır.

Tefeci Telefon Numaraları 2017

Tefecileri neden bu kadar sakıncalı bulduğumuz ile alakalı açıklama yapmamız gerekir ise ilk aşamada uygulamakta oldukları sistemlerden bahsetmek en doğru yol olacaktır. Sözü geçen bu yerler sıkışık durumdaki kişilere para verirken oldukça yüksek tutarlarda komisyonlar talep etmekte olup bu komisyon oranları piyasada hizmet veren legal yerlere kıyasla kat be kat fazla olmaktadır. Yaptıkları diğer bir işlem ise verdikleri aşırı faizli borçları taksitlere böldükleri halde tek bir senet yapmalarıdır. Bu sayede en ufak bir gecikmede borcun tamamını tahsil etme olanağı bulacaklar ve amaçlarına kısa yoldan ulaşacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir