Tefeci Telefon Numaraları 2017

Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan “tefeci arıyorum”, “acil para verecek yerler” ya da “tefeci telefon numaraları 2017” gibi ilanlar insanımızın maddi sıkıntı yaşadığı dönemlerdeki çaresiz halini özetler niteliktedir. Yine söz konusu olan bu arza talep oluşturan yerlerin varlığını kanıtlar nitelikte olan “acil para verilir”, “nakit para ihtiyacı olanlar buraya” ya da “ senet karşılığında para verilir” gibi ilanlar da hemen hemen her yerde bulunmaktadır. Bu durum ekonomik sürecin ne kadar trajik bir seviyede olduğunu göstermek için yeterli olmakla birlikte, borçlu kişilerin bile bile yanlış yapacak kadar sıkışmış olmaları da oldukça üzücü bir durum olmaktadır.

acil tefeci

Tefecilik sistemi paranın icat edildiği günden bu yana uygulanmakta olan ve bu işi yapan kişilere oldukça yüksek tutarlarda para getirisi sağlayan bir iş olmaktadır. Söz konusu bu işi yapmakta olan kişilerin müşterileri de ne yazık ki parasal olarak bir hayli sıkışmış, çözüm olanağı bulamayan ve tefecilerden başka yolu kalmamış olan çaresiz insanlardır. İçerisinde bulundukları durumun vahameti nedeni ile kendilerine para verme karşılığında dayatılacak her durumu kabul edebilir nitelikte olan bu kişilerin anlatılan durumunda faydalanarak kar elde etme işi diye tanımlama imkânımız da bulunan tefeciliği en iyi özetleyen tanım bu olmaktadır.

Hali hazırda yaptıkları iş ile oldukça yüklü tutarlarda haksız kazanç elde etmekte olan bu kişilerin yaptığı iş yasal olmamakta ve ülkemizin kanunlarına göre bir suç unsuru oluşturmaktadır. Bu sebepten ve anlatılmakta olan diğer sebeplerden dolayı tefecilerden para alma yöntemi son derece yanlış ve tehlikeli bir yöntem olmaktadır.  Bu yanlış yoldan gitmek yerine doğru ama meşakkatli olan yoldan gitmek bizim için daha faydalı olacaktır. Çünkü tefecilerin verecek olduğu para ilk aşamada  bizim için oldukça işe yarayacak gibi görülse de iş ödeme aşamasına geldiği zaman bir hayli zorlanacağımız ve oldukça yüklün tutarlarda olan ödemeleri yaparken ilk durumdan daha da zor bir ekonomik sürece gireceğimiz kesin olmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı tefecilere ait iletişim bilgileri aramak yerine, sorunumuzu çözecek yasal yollar aramak en doğrusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir