Komisyonla Kredi Veren Tefeciler Antalya

Tefecilik sistemi para sıkıntısı çekmekte olan oldukça fazla sayıda kişinin başvurduğu bir yöntem olmakla birlikte pek çok kişi anlatılmakta olan bu yöntemle para bulmak için tefeci numaraları ya da tefeci adresleri araştırmakta olup, bu konuda dikkat çeken illerimizden biri de Antalya olmakta, bu ilimizde komisyonla kredi veren tefeciler ile iletişime geçerek borç para almak isteyen kişilerin oldukça fazla olmaktadır. Sadece Antalya merkezde değil adı geçen ile ait birçok ilçede de tefeci arayan kişiler bulunmaktadır. Anlatılan bu özelliği ile ön plana çıkan ilçeler arasında, Alanya, Manavgat, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa, Serik, Kemer, Kaş, Aksu, Demre, Döşemealtı ve Kumluca bulunmaktadır. Bu ilçelerde ve adı geçen ilimize ait diğer tüm ilçelerde komisyonla kredi veren pek çok tefeci bulunmaktadır.

Antalya

Anlatılmakta olan bu tefecilik işi yapan kişi ya da firmaların uygulamakta oldukları yöntemlerde bahsetmemiz gerekir ise kendilerinden borç para almak için başvuru yapan kişilere istedikleri tutarlarda parayı belli oranlarda komisyonlar dahilinde ve senetler aracılığı ile vermekte olup bahsi geçen bu komisyon oranı da bir hayli yüksek olmaktadır. yine uygulamakta oldukları senet yöntemi taksitlere bölünmüş olan senetler yerine tek bir senet olmaktadır. bu sayede yapacağı ödemelerden herhangi birini dahi aksatmış olan kişinin senedin daha önce hiç ödeme yapmamış gibi işleme koyma olanağı yaratmış olmaktadırlar. Komisyon oranları ise bir hayli yüksek olup hemen hemen yüzde otuz civarlarında seyretmektedir.

Söz konusu olan bu özellikleri nedeni ile tefecilerden borç para alma yöntemi pek de akıllıca olmayan bir seçenek olmakla birlikte, bahsedilen yöntemi uygulayarak borçlarını kapatmak ve maddi sıkıntılarına son vermek isteyen kişilerin pek de başarılı bir sonuç aldığı söylenememektedir. Çünkü fahiş tutarlardaki faizler ya da komisyonlar nedeni ile ödedikleri her taksit daha da büyük parasal sorunlara neden olmaktadır.

Tüm anlatılanlar nedeni ile Antalya’da komisyonla kredi verecek tefeciler arayan kişilerin bu riskli ve yasal olmayan yöntem yerine daha akıllıca yöntemlere başvurarak para bulmaları tavsiye edilmektedir.

3 thoughts on “Komisyonla Kredi Veren Tefeciler Antalya

  1. merhabalar efendim sizden ricam lütfen bana yardımcı olun çok acil 8.000 tl lazım bana yardım edin senetle nakit almak istiyorum 6 ay içerinde ödemeli ANTALYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir