Tefeci Denizli ( Pamukkale , Acıpayam, Çardak v.b)

Bankalardan para alamadığımız zamanlarda başvuru yapılacak diğer bir yöntem tefeciler olmaktadır. Bu konuda hemen hemen tüm Türkiye’de hizmet veren yerler olmakla il bazında incelendiği zaman en fazla tefeci olan illerden biri de Denizli olmaktadır. Buna gerekçe olarak da adı geçen ilimizde tefecilerin oldukça rağbet gördüğünü belirtmekle beraber Denizli’de tefecilik işi ile uğraşmakta olan kişilere dair bilgiler vererek anlatılmakta olan talebe arz oluşturan yerlerden bahsedilmeye çalışılacaktır.

Bahsedilen bu il ülkemizin en büyük illeri arasında yer almakta olup nüfus itibari ile de kalabalık bir yer olma özelliği taşımakta bu sebepten dolayı ekonomik hayatlarını sürdürürken maddi desteğe ihtiyaç duyan kişilerin sayışa da bir hayli yüksektir. Bu konuda hizmet vermekte olan bankalar her profilden kişiye hizmet veremedikleri için söz konusu yerlere alternatif olarak tefeciler bulunmakta olup pek çok kişi bu yerlerden borç almayı tercih etme yoluna gitmektedir. Sadece şehir merkezi olarak incelendiği zaman Denizli’de hizmet vermekte olan pek çok tefeci var olmakla beraber, ilçe bazında incelediğinde de tefecilere sıklıkla rastlanıyor olması bu konuda dikkat çeken bir husus olmaktadır. Anlatılmakta olan bu bilgiye dayanarak Denizli’ye ait Pamukkale, Çivril, Babadağ, Acıpayam, Beyağaç, Buldan, Tavas, Honaz, Kale ve Çardak ilçeleri başta olmak üzere pek çok ilçede tefecilik yapan kişiler bulunmaktadır.

Tüm bunlarla birlikte Denizli merkezde ve bahsi geçmekte olan ilçelerde benzer sistemler ile nakit para veren başka yerler de mevcut olmaktadır. Söz konusu olan bu yerlerin de işleyiş sistemi tefecilere benzemekte olup, para sıkıntısı yaşamakta olan kişiler bu yerlerden de hizmet alabilmektedirler.  Söz konusu olan bu yerler arasında senet karşılığında ya da kredi kartına taksit ile altın veren kuyumcular  bulunmakta olup belli oranda bir komisyon ile borç para vermektedirler. Yine bu konuda hizmet veren yerler arasında senet karşılığında satılabilecek ürün veren yerler bulunmakta, söz konusu olan bu yerlerden yine belli bir komisyon karşılığında mal alarak satıp nakde çevirme olanağımızda mevcut olan seçenekler arasında yer almaktadır.

HEMEN thought on “Tefeci Denizli ( Pamukkale , Acıpayam, Çardak v.b)

  1. Senetle nakit ihtiyacı için yazıyorum. Kamu personeliyim. Aydında ikamet ediyorum. Yeriniz nerede ve şartlarınız nelerdir. E posta adresime iletişim bilgileri paylaşırsanız memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir